תירס

מתוך organicwiki
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

שם: עברית - תירס, אנגלית - Indian Corn, רוסית - Kukuruza

תוכן עניינים

היסטוריה

התירס החל להתפשט באירופה בעזרתו של קולומבוס, שמצא את תושבי אמריקה משתמשים בו כגדן עיקרי. התירס ניקרא במקור מא-איז - "מקיים החיים". למדינות הבאלקן הועבר התירס ע"י הטורקים ושם קיבל את השם קוקורוז - מזון התרנגולות. התירס הלבן הובא לארץ ב- 1912. אנשי מחקר הגיעו למסקנה כי התירס תורבת לפני 20,000 שנה לאחר גילויו בחפירות ארכיאולוגיות שנערכו במקסיכו. אחד החוקרים סבור אף שגילם של גרגירי התירס 60,000 שנה. התירס משמש לשלוש מטרות עיקריות בעולם: מזון לבני אדם, מזון לבעלי חיים וחומר גלם לתעשיה )פורד גידל תירס לייצור ביודיזל עבור מנועי הרכבים הראשונים שייצר במפעלו(.

http://groworganic.info/gallery/green_manure/thumbs/net_corn.jpg.jpg

תיאור בוטאני

התירס שייך למשפחת הדגנים - Gramineae, בת למשפחת - Maydeae. התירס מתחלק לשלושה זנים עיקריים, החשוב ביותר הוא האינדיאני - Zea Mays. זני התרבות מתחלקים לצורות הבאות: תירס לקלייה - פופקורן, שן סוס, תירס קמחי,תירס מתוק ותירס בעל אנדוספרם זגוגי.התירס משתייך לצמחים חד-שנתיים והפרייתו זרה. את התפתחות הצמח ניתן לחלק לשלוש תקופות ברורות: הראשונה - נמשכת 35 יום מהזריעה ובה מפתח הצמח את כל הפרקים, נקבעים מרחקי הפרקים על הגבעול, מספר העלים, 90% מן הרקמות בחלקו התחתון של הגבעול, 5 דורי שרשים והמכבד - תפרחת זכרית. השניה - 35-40 יום, בה מאריך הצמח את הגבעול במהירות ומשלים את התפתחות שאר פרקים. השלישית - 40-50 יום, פריחה, הפריה, התפתחות האשכול והבשלת הגרגירים. לתירס שלושה סוגי שורשים: ראשוניים - המתפתחים מהשרשון של העובר, משניים - שרשים היוצאים מהמפרק הראשון שמתחת לפני הקרקע ומהווים את עיקר רשת השורשים ושורשי התמך - היוצאים מהמפרקים מעל פני הקרקע לאחר הופעת הניצן על פני האדמה. עומק השורשים בזמן תפרחת הזכר יכול להגיע ל- 120 ס"מ ורוחב של 60-70 ס"מ. אורך הגיבעול יגיע בזנים ננסיים ל- 60 ס"מ ובזנים גבוהים ל- 4-5 מטר. בזנים מסויימים ניתן למצוא אשבול קטן ליד כל פרק, אך ברוב הזנים מתחילים האשבולים מהפרק השמיני. בתנאים נוחים גדל הצמח 6 ס"מ על יממה. עלה התירס מורכב מנדן, העוטף את הקנה ומחזק אותו, ומטרף. התפתחות אשבול התירס מתחילה 4 ימים לאחר ההפרייה, וכעבור 45 יום הוא משלים אותה ומתחיל להתיבש. התירס הוא צמח חד ביתי - האבקנים והעלי מתפתחים בצמח אחד על תפרחות נפרדות. פרחי הזכר נמצאים במכבד - בראש הגבעול, ואילו פרחי הנקבה מתפתחים מהאשבול. בזמן פריחת התירס גרגירי אבקה נישאים ברוח וחלק מהם נוחת על הצלקות הרבות בראש האשבול. גרגיר אבקת פריחה הנופל על הצלקת, נובט ושולח צינורית לאורכה. שני גרעיני הזרע יורדים לאורך הצינורית ומשתחררים בשק העובר. אחד הגרעינים מתאחד עם תא הביצה ומן הביצה המופרת מתפתח העובר של גרגיר התירס. השני יורד אל שק העובר, מתלכד עם הגרעין המשני ויוצר אנדוספרם.

גידול

אקלים וקרקע

התירס זקוק לימי שמש וללילות חמים רבים לגידול מוצלח, אך יתאים את עצמו לתנאים שונים. תירס הצליח לגדול בתנאי משקעים של 300 מ"מ גשם וגם בתנאים של 1800 מ"מ גשם. התירס זקוק לאדמה מאוורת ופוריה. בתנאים אילו הוא מסוגל לגדול באדמה חולית ובאדמה כבדה אך מנוקזת היטב. במחזור זרעים - רצוי שהתירס לא יזרע אחר דגנים אלא לאחר גידול זבל ירוק. זריעה - בטמפרטורה אופטימלית של 20 מ"צ. אין לזרוע בעומק רב מ- 6 ס"מ. דישון - יש לספק לתירס כמויות ניכרות של חנקן, זרחן ולפי הצורח אשלגן. במשך שבועיים לאחר הופעת התפרחת הזיכרית קולט הצמח את חצי כמות החנקן שהוא צורך בכלל. חשוב לספק את הדשן לפני הזריעה בעומק האדמה. השקייה - מספר אפשרויות: בבעל - ללא השקיה, בעל+השקיית עזר והשקיה מלאה. כאשר משקים, מומץ להשקות בזמן הזריעה, התארכות הפרקים ובתקופה שלפני הפריחה. דילול - לאחר שהצמחים הגיעו לגובה של 25 ס"מ. עישוב - צמח התירס רגיש מאוד לתחרות של עשבי בר, במיוחד בתקופה הראשונה של 50 יום ראשונים. ולכן, יש לעשב סביב הצמחים.

מזיקים ומחלות

מחלות קרקע הגורמות לרקבון השורש ומחלות צמח הגורמות לרקבון הגבעול והעלים. בחקלאות האורגנית מקפידים להשתמש בזנים עמידים. מזיקים רבים תוקפים את התירס. תולעת התיל - אגרוטיס ותולעת השורש. ציקאדה לבנה, לאפיגמה, פרודניה, סזאמיה ונובר התירס.

איסוף ואיחסון

יבולים ניתן לאסוף בזנים הבכירים לאחר 85 יום של גידול. את הגרעינים ניתן לאחסן ב- 11% לחות. אך ניתן לאחסן אשבולים ללא גלימות על גבי רשתות בסככות מכוסות גג. כשהלחות בגרגיר היא 20%.

כאשר מגדלים תירס בשיטה של גידול משולב

ניתן לגדל את התירס עם: שעועית, מלפפון, חסה, מלון, אפונה, דלעת וקישוא.
ולהימנע מגידול של תירס עם: סלרי, קרישה ועגבניה.

קישורים נוספים

תמונות

התמונות המשובצות כאן מופיעות לתצוגה בלבד מתוך אתרים שונים באינטרנט. (ולכן, זכויות היוצרים של האתרים השונים חלים עליהן ! )

http://www.vegetablestockphotos.com/

http://www.vegetablestockphotos.com/images/071213101958_colorful_dried_maize_corn_LG.jpg

http://www.gmushrooms.com/

http://www.gmushrooms.com/Posters/IndianCornMaize.jpg

http://chnm.gmu.edu/

http://chnm.gmu.edu/resources/essays/images/EvolutionIntelligentDesignClimateChange/corn_diversity.jpg

כלים אישיים
גרסאות שפה
מרחבי שם
פעולות
ניווט
תיבת כלים