קולורבי

מתוך organicwiki
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

תוכן עניינים

מידע בוטאני

קולורבי שייך למשפחת המצליבים (הכרוביים), משפחה הכוללת גם כרוב, לפת, ברוקולי, רוקט, ארגולה, כרוב ניצנים ועוד. החלק האכיל של הקולורבי הוא גזעו הפחוס בצורת כדור ממנו יוצאים ענפים עם עלים. הזמן המתאים לקטוף אותו למאכל הוא כאשר הוא מגיע לקוטר של 8 ס"מ.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/5/5f/KohlrabiinMarket.jpg/240px-KohlrabiinMarket.jpg

ראשי קולורבי (מתוך הויקיפדיה)

גידול למאכל

הקולורבי יהנה ויגדל בהצלחה באדמה בעלת דרגת חומציות של 6.5 pH . ניתן להנביט זרעים במנבטה מחוממת (מכוסה בפלסטיק) או בבית כחודשיים לפני סוף החורף, לגידול קולורבי באביב. ובאופן דומה ניתן להנביט זרעי כולורבי במנבטה מוצלת לקראת סוף הקייץ לגידול כולורבי בסתיו. את השתילים ניתן להעביר לערוגות לאחר חודש וחצי מאז נבטו.

גידול לשמירת זרעים

כל הזנים השונים של משפחת הכרוביים יפרו אחד את השני עם יגדלו זה בקרב זה! לכן, אם רוצים לשמור על טוהר של זן מסויים יש להקפיד על מרחק של 450 מ' בין הזנים השונים או לשתול בזמנים שונים או לסגור במבנה כל שהוא את אזור הגידול של הזן המוגן.

עצה: בגינות קטנות ניתן לכסות את הצמח המסויים בכלוב בזמן הפריחה ולהעביר את הכלוב לצמח מאותו מין
אך מזן שונה ביום למחרת וכך להקפיד על העברת הכלוב בין הזנים השונים עד סוף הפריחה.

יש להקפיד על מרחק (סביבת גדילה) בין הצמחים כאשר מגדלים זן מסויים לזרעים. לצמח פרחים מושלים שאינם יכולים לבצע הפריה עצמית. דבורים מפרות את פרחי הקולורבי. יש לשמור זרעים מ-6 צמחים שונים על מנת שלא לדלל את החוזק הגנטי של הזן. כאשר שומרים זרעים מקולורבי, יש לחכות עד שאחרוני תרמילי הצמח התייבשו לפני שנאסוף מהם את הזרעים. (זרעים שנאספו מצמח בעל תרמילים ירוקים שהוצא מהקרקע והתייבש לאחר מכן, לא יגדלו לצמחים איכותיים!) את תרמילי הזרעים היבשים ניתן למולל בידים אל תוך קערה, לנפות בעזרת רוח קלה ולשמור בקופסא יבשה ואטומה לאויר ואור לשלוש שנים (רצוי לבדוק את מצב הזרעים מדי פעם)

מידע נוסף

כלים אישיים
גרסאות שפה
מרחבי שם
פעולות
ניווט
תיבת כלים