סלק

מתוך organicwiki
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
סלק אדום - עברית, Beet - באנגלית, Stolovaya - רוסית

תוכן עניינים

היסטוריה

מקור תפוצתו, כנראה, הוא מרכז המזרח התיכון ואירופה. הסלק גודל במקור בגלל עליו במאה ה-3 לספירה. רק במאה ה-16 מופיעים איזכורים ראשונים לגידולו לצורך השימוש בשורשו.

תאור בוטאני

הסלק הוא צמח דו שנתי. בשנה הראשונה לחייו גדילתו ווגטאטיבית בלבד - אשרוש (שורש) ושושנת עלים. בשנה השניה להתפתחותו חל השלב הרפרודוקטיבי - צמיחה של גבעול ופריחה ליצירת פירות וזרעים. שורש הסלק הוא שיפודי ועשוי להגיע לעומק של 3 מטרים. צבעו אדום. הגבעולים מתפתחים בשנה השניה לחייו ועשויים להגיע לגובה של 120 ס"מ. הפרחים הם אנדרוגניים. כאשר גדל הסלק בטמפרטורות נמוכות 10 - 15 מ"צ במשך חודשיים מתחיל הצמח לייצר זרעים. גם התארכות היום מחישה את קצב ייצור הזרעים. לפריחה דרושים טמפרטורות נמוכות ויום ארוך כאחד. ההפריה היא הדדית ונעשת בעזרת הרוח בעיקר. קיימים מספר זני סלק בולטים: סלק מספוא, סלק סוכר, סלק גינה וסלק עלים. את הזנים השונים מחלקים לפי צורת השורש: פחוסים(בכירים), כדוריים וארוכים למחצה(אפיליים).

http://groworganic.info/wordpress/gallery/harvest/thumbs/thumbs_IMG_3701.JPG http://groworganic.info/wordpress/gallery/harvest/thumbs/thumbs_IMG_3305.JPG

גידול

לרוב, הסלק הוא גידול נוח בעונה הקרה. גם בתנאי אקלים חם ניתן לגדל סלק, אך איכות הניבה נמוכה ביחס לעונה הקרה. סלק באיכות טובה מכיל כמות גבוה של סוכרים. צבעו הפנימי אדום כהה ואין מוצאים טבעות לבנות בתוכו כאשר חותחים אותו לרוחבו. טמפרטורת גדילה אופטימלית בתחום 15 עד 23 מ"צ. בגידול שורש, מומלץ על גידול באדמה בינונית, פוריה, תחוחה, עמוקה ומנוקזת היטב. באדמות קלות מתקבל לרוב יבול נמוך ובאדמות כבדות אשרוש בילתי סימטריים בצורתם. עמיד בפני מליחות קרקע ומים. ניתן להשקיה במים מלוחים (אשר היו פוגעים בגידולי ירקות אחרים). רגיש למחלות שורש, קשיון, ונימטודות לכן יש להקפיד על מחזור גידולים ולא לזרוע אותו שוב באותו מקום ברציפות. הסלק יבוא כגידול שני לאחר זיבול אורגני. לפני גידול סתיו וחורף של סלק יש לזבל את האדמה ובעיקר בזיבול אשלגן (גם זרחן וחנקן). סלק זורעים בעומק של 2 ס"מ. הצצת נבטים לאחר 6 ימים. יש לדלל לאחר השלב בו לצמח 3 עלים על מנת שנקבל שורשים איכותיים. הזעיה בסוף הקייץ ותחילת הסתיו. בתנאים טובים נשמרים הזרעים כחמש שנים. את הסלק יש להשקות בתכיפות ובאופן סדיר לקבלת שורש איכות ואחיד. מרווחי ההשקיה בקיץ 3-6 ימים, בסתיו ובאביב 4-7 ימים (כאשר מספר הימים הגדול מתייחס לאדמות כבדות)

מחלות ומזיקים

אסיף

משך גדילתו של הסלק 3-6 חודשים. אין להשאירו באדמה יתר על המידה שכן אשרושו מזדקן ומעבד מאיכותו.

אחסון

ניתן לשמור על הסלק במקרר עד 3 חודשים בטמפראטורה הקרובה לאפס מ"צ ובלחות יחסית של 90 אחוז.בלחות אוויר נמוכה מצטמק הסלק וכומש.

כאשר מגדלים סלק בשיטה של גידול משולב

מומלץ לשתול סלק בצמוד ל: כרוב, גזר, מלפפון, קולורבי, חסה, בצל, צנון.
יש להימנע מגידול סלק בצמוד ל: תפוח אדמה, כרישה.

מידע נוסף

כלים אישיים
גרסאות שפה
מרחבי שם
פעולות
ניווט
תיבת כלים