גינות קהילתיות

מתוך organicwiki
(הבדלים בין גרסאות)
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
 
(2 גרסאות ביניים של משתמש אחד אינן מוצגות)
שורה 1: שורה 1:
'''גינה קהילתית''' היא גינה המוקמת בשיתוף הקהילה ולמענה. זו גינה שניהולה ותחזוקה מתבצע בידי התושבים בסיוע צוות או רכז (חיצוני או תושב פעיל). הגינה היא מקום המפגש של הקהילה ולכן הפ פועלים לך שיראה כפי שהם ירצו שיהיה. ניתן לראות בגינה מדיום ליצרה או חיזור של קהילה וככלי בידי התושבים למאבקים לזכויותהם למשל: שימור שטחים פתוחים. יש הרואים בגינה הקהילתית מקום המאפשר גישה מידית לטבע שמחזק את הקשר לאדמה ומקום שמאפשר חיים אקולוגים מקיימים בעיר.
+
'''גינה קהילתית''' היא גינה המוקמת בשיתוף הקהילה ולמענה. זו גינה שניהולה ותחזוקה מתבצע בידי התושבים בסיוע צוות או רכז (חיצוני או תושב פעיל). הגינה היא מוקד (או אחד ממוקדי) מפגש של קהילה ולכן יפועלו לכך שתספק את צרכהם השונים והמשתנים. ניתן לראות בגינה מדיום ליצרה או חיזוק של קהילה וככלי בידי התושבים למאבק על זכויותהם, בין היתר שימור שטחים פתוחים. יש הרואים בגינה הקהילתית מקום המאפשר גישה מידית לטבע, חיזוק הקשר לאדמה ומקום המאפשר חיים מקיימים בעיר.
  
 
==היסטוריה==
 
==היסטוריה==
===העולם===
+
===בעולם===
 
===בארץ===
 
===בארץ===
  
==מתרות הגינה הקהילתית==
+
==מטרות הגינה הקהילתית==
 
===קהילתית===
 
===קהילתית===
 
*חיזוק הקשר בין הפרט והקהילה
 
*חיזוק הקשר בין הפרט והקהילה

גרסה אחרונה מתאריך 17:26, 10 ביולי 2008

גינה קהילתית היא גינה המוקמת בשיתוף הקהילה ולמענה. זו גינה שניהולה ותחזוקה מתבצע בידי התושבים בסיוע צוות או רכז (חיצוני או תושב פעיל). הגינה היא מוקד (או אחד ממוקדי) מפגש של קהילה ולכן יפועלו לכך שתספק את צרכהם השונים והמשתנים. ניתן לראות בגינה מדיום ליצרה או חיזוק של קהילה וככלי בידי התושבים למאבק על זכויותהם, בין היתר שימור שטחים פתוחים. יש הרואים בגינה הקהילתית מקום המאפשר גישה מידית לטבע, חיזוק הקשר לאדמה ומקום המאפשר חיים מקיימים בעיר.

תוכן עניינים

היסטוריה

בעולם

בארץ

מטרות הגינה הקהילתית

קהילתית

אקולגיה

חינוך

גינות קהילתיות בארץ

כלים אישיים
גרסאות שפה
מרחבי שם
פעולות
ניווט
תיבת כלים